En İyi 10 Yapay Zeka Resim Çizim Yazılımları
0

En İyi 10 Yapay Zeka Resim Çizim Yazılımları, yapay zeka resim çizdirme, yapay zeka resim çizme, yapay zeka resim oluşturma, yapay zeka resim yapma, yapay zeka resim tamamlama, yapay zeka resim sitesi, yapay zeka resim yaptırma, yapay zeka resim çizme discord, resim çizen yapay zeka, resim yapan yapay zeka

Son zamanların popüler uğraşı yapay zeka yazılımları arasında minimum çabayla resim çizmek için kullanılan tarayıcı ve mobil uyumlu güncel çizim uygulamalarına yer verdiğimiz listemizde en iyi yapay zeka resim çizim yazılımları yer alıyor.

Günümüzde yapay zeka (AI) iş ve sağlık sektörünün ötesinde daha birçok alanda önemli başarılar elde ediyor. Özellikle yapay zeka tarafından oluşturulan sanat eserleri yeni bir çağı başlatarak yaratıcı endüstrilerde önemli bir rol oynuyor.

Yapay zeka teknolojileri dijital sanat dünyasında en çok tercih edilen yazılım grupları arasındadır. Nitekim NFT sanatında kullanılan yapay zeka çizim yapma yazılımları yeni bir sektörün doğuşuna öncülük ediyor.

Güncel Yapay Zeka Çizim Yazılımları Listesi

Biz de bu listemizde bugünün ve geleceğin teknolojisi olan yapay zekanın çizim ve sanat endüstrisinde kullanılan yapay zeka çizim programlarına yer veriyoruz. Resim yapan yapay zeka programlarından tutun da yapay zekaya resim çizdirme için kullanılan metin istemlerinden foto gerçekçi görseller üreten en kaliteli yapay zeka çizim sitesi uygulamalarına yer veriyoruz.

Jivo Chat Reklam

Listemizde yer alan yapay zeka çizim programı özelliğine sahip yazılımların bir kısmı PC için geliştirilen web tarayıcılarında kullanılabilirken bir kısmı da mobil cihazlarda kullanılabilmektedir.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Her bir resim çizen yapay zeka uygulamalarının tanımı ve ne işe yaradığı detaylı olarak listemizde açıklanmıştır. Ayrıca yapay zeka resim çizdirme yazılımlarına erişebileceğiniz linkler açıklama metinlerine eklenmiştir. Linklere tıklayarak ilgili yapay zeka çizim uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Siz de sanat alanında kullanılan bu harika resim yapan yapay zeka yazılımlarını ücretsiz olarak deneyebilir, birbirinden ilginç yapay zeka çizimleriyle dijital sanat eserleri ortaya çıkarabilirsiniz.

1. NightCafe

NightCafe

NightCafe NFT sanatını icra eden illüstratörler ve dijital içerik üreticileri için oldukça faydalı bir web uygulamasıdır. uygulama yapay zekanın gücünü kullanarak harika sanat eserleri yaratmanıza olanak tanır.

Tek yapmanız gereken metin kutusuna nasıl bir resim oluşturmak istediğinizi açıklayan birkaç kelimeden oluşan bir metin açıklaması yazın. Ardından 3 farklı atmosfer stilinden birini seçerek CREATE tuşuna basın.

Birkaç dakika içerisinde tamamen yapay zeka ile çizilmiş harika resimler elde edeceksiniz.

2. DALL-E 2

DALL-E 2

DALL-E 2 yapay zeka çizim uygulaması da aynı NightCafe’deki mantığa sahiptir. Ancak daha gelişmiş bir yapay zeka sistemiyle daha kaliteli görseller yaratır. 700 kelimeye kadar açıklama metnini destekleyen DALL-E 2 anahtar kelimeleri izleyerek istekleriniz doğrultusunda özgün sanat eserleri çizmektedir.

Ancak bu hizmetten yararlanmak için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız var. Yine de DALL-E 2’yi satın almadan denemek isteyenler için 18 kredilik ücretsiz demo hesabı kullanılabilir.

3. Deep Dream Generator

Deep Dream Generator

Deep Dream Generator yapay zeka çizim sitesi ve manipülasyon programı, iki farklı resmi birleştirerek özgün ve farklı dijital sanat eserleri ortaya çıkaran güçlü bir AI yazılımıdır.

Bir resim stilini yorumlayıp diğer görsele aktaran yapay zeka uygulaması, saykodelik ve soyut sanat çizimleri üretiyor.

Deep Dream Generator programı ücretsiz üyelikte kullanıcılara bir miktar kredi veriyor ve ücretsiz dijital sanat eserleri yaratmaya imkan tanıyor.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Ancak daha yüksek çözünürlüklü sanat eserleri oluşturmak isteyen kullanıcılar ücretli bir abonelik sistemine kayıt olması gerekiyor.

4. Artbreeder

Artbreeder

Bir görseli neredeyse başka bir resme dönüştüren hatta bunu defalarca yapan bir yapay zeka çizim sitesi arıyorsanız Artbreeder bu iş için biçilmiş kaftandır.

Tamamen özgün formatta içerikler üretmeye izin veren yazılım, portreler ve resimlerden mimari ve animeye kadar çeşitli ve sürekli gelişen kategori yelpazesine sahiptir.

Bunlara ek olarak geniş bir sanat topluluğuna sahip olan uygulama uretilen içeriklerin forum aracılığıyla satışına da imkan tanıyor.

Üretilen içerikler için destek almak isteyenler uygulamanın Community bölümünde, birçok sanatçıyla iletişime geçebilir, sanat eserlerini tanıtabilir.

Ayrıca ücretsiz olarak uygulamayı deneyebilmeniz için bir demo sürümü içerir.

5. AI Painter

AI Painter

Fotoğrafınızı saniyeler içinde sanat eserine dönüştürebileceğiniz AI Painter, nöral ağa sahip boyama özelliğiyle harika dijital eserler ortaya çıkarıyor.

Diğer Ai çizim yazılımlarına kıyasla daha doğal görüntüler oluşturan yazılım, ücretsiz olarak deneyebileceğiniz bir demo sürümüne de sahip.

AI Painter programını yağlı boya, sulu boya, kara kalem ve karışık boyama gibi birçok stilde özgün içerikler üretmek için kullanabilirsiniz.

6. DeepAI

DeepAI

Metin açıklamasından hareketle birkaç dakika içerisinde özgün resimler çizen DeepAI yazılımı, kullanıcı dostu arayüzü ile üyelik gerektirmeden sanatsal görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

Fakat ortaya çıkan görsellerden foto gerçekçi sonuçlar beklemeyin. Zira bunu gerçekleştirecek bir yapay zeka resim çizdirme programı henüz yok.

7. StarryAI

StarryAI

Metin istemiyle oluşturulan bir başka yapay zeka resim çizdirme yazılımı StarryAI NFT çizim uygulamasıdır.

StarryAI’nin en iyi yanlarından biri, kişisel veya ticari olarak kullanılmak üzere oluşturulan görüntülerin tam sahipliğini size vermesidir.

Genellikle NFT sanatına ağırlık veren uygulama, ücretsiz bir NFT tasarım uygulaması görevi görür.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

8. Fotor

Fotor

NightCafe’nin daha gelişmiş bir versiyonu olan Fotor uygulaması hem tarayıcı tabanlı hem de uygulama tabanlı birçok grafik tasarım uygulamasını bünyesinde barındırmaktadır.

Son olarak yapay zeka resim çizdirme özelliğine sahip bir NFT yapma uygulaması geliştiren Fotor, minimum çaba ile özgün NFT eserler üretmenize olanak tanımaktadır.

Tek yapmanız gereken birkaç fotoğraf yüklemek ve ardından bir stil seçerek AI yazılımının NFT’yi oluşturmasını beklemektir.

9. Runway ML

Runway ML

Runway MLmakine öğrenimi modellerini eğiterek özgün görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

Yapay zeka çizim programı, çeşitli şekillerde gerçekçi görüntü stilleri oluşturan modeller yaratır. Bunun da ötesinde, animasyonlar ve 3B modeller oluşturmak için de Runway ML’yi kullanabilirsiniz.

Ek olarak video projeleri üzerinde çalışıyorsanız Runway ML, videoların arka planını değiştiren video düzenleyicisine de sahiptir.

10. WOMBO Dream

Wombo Dream

WOMBO Dream birçok NFT artist tarafından en iyi yapay zeka çizim uygulaması olarak kabul edilir.

Wombo Dream, mevcut fotoğrafları karikatürlere veya sahte görsellere dönüştürebilir, ayrıca kelimeleri ve cümleleri benzersiz sanat eserlerine dönüştürmek için karmaşık bir algoritmaya sahiptir.

Bonus: Midjourney AI

Midjourney AI

Midjourney AI resim çizen yapay zeka botu, çizim yapan yapay zeka yazılımlarına yer verdiğimiz listemizde metin istemlerinden foto gerçekçi görseller oluşturan en iyi yapay zeka botudur. Discord botu olarak erken erişim imkanı sunan bot, ücretsiz deneme sürecinin ardından aylık olarak ücretlendiriliyor.

Midjourney nasıl kullanılır? Midjourney’de nasıl hesap oluşturulur, merak ediyorsanız “Midjourney AI Komutları ile Görsel Oluşturma Rehberi” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan başka bir çizim programı listesi olan “Yapay Zeka İle Kelimeleri Resme Çevirme Program” adlı listemizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir