1. Anasayfa
 2. Eğitim

MEB, Yeni Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimiyle İlgili Yazıyı İllere Gönderdi

MEB, Yeni Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimiyle İlgili Yazıyı İllere Gönderdi
0

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs pandemisinde gerçekleşecek eğitim öğretim yılıyla ilgili çalışma takvimine ilişkin yazıyı illere gönderdi. Yazıda 8. ve 12. sınıf öğrencilerine destek ve yetiştirme kurslarının açılabileceği bilgisi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlayacağını duyurmasının ardından illere yeni eğitim – öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin yazı gönderdi. Gönderilen yazıda resmi ve özel eğitim kurumlarının 8. ve 12. sınıf öğrencileriyle mezunlara yönelik olarak 31 Ağustos 2020 – 06 Haziran 2021 tarihleri arasında destek ve yetiştirme kursları açabileceği iletildi.

Yazıda 8 madde yer aldı

MEB’in illere gönderdiği yazıda 8 madde yer aldı. Bu maddelerde, 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılına ilişkin kararlara yer verildi. MEB’in illere gönderdiği yazı şu şekilde:

“Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumları istemeleri halinde 17 Ağustos 2020 Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim yoluyla tüm kademe ve sınıf düzeylerinde öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik program uygulanmasına başlayabilecektir.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarıyla başlayacağından resmi ve özel örgün eğitim kurumlarının tamamı bu tarihten itibaren uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik program uygulanmasına başlayacaktır.

Jivo Chat Reklam

21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren 2020-2021 ders yılına ilişkin öğretim programlarının işlenmesine bakanlıkça yapılacak planlama doğrultusunda başlanacaktır.

Öğretmenler mesleki çalışmalara 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü görev yaptıkları eğitim kurumlarında başlayacaktır.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1’inci sınıfa başlayacak öğrenciler için 21-25 Eylül 2020 tarihleri arasında uyum eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9’uncu sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla uzaktan eğitim yoluyla ve yüz yüze eğitimin başladığı hafta içerisinde gerekli rehberlik çalışmaları yapılacaktır.

Mesleki ve teknik anadolu liselerinde işletmelerde beceri eğitimleri 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Resmi ve özel eğitim kurumlarımız 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik olarak 31 Ağustos 2020-6 Haziran 2021 tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kursları açabilecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir