1. Anasayfa
 2. Modem

ZyXEL VMG1312-B10D Modem, 2 Yıllık Deneyim ve Kullanıcı Yorumu, Artılar – Eksiler

ZyXEL VMG1312-B10D Modem, 2 Yıllık Deneyim ve Kullanıcı Yorumu, Artılar – Eksiler
1

ZyXEL’in yeni ürünü VMG1312-B10D ile internete en hızlı ve kesintisiz erişim olanağını sunuyor. VMG1312-B10D yüksek hızlı bir VDSL2/ADSL2+ router/modem. IEEE 802.11n teknolojisi ile 300Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızına sahip olan ürün, kullanıcılara Güçlü SPI Güvenlik Duvarı koruması da sağlıyor. VMG1312-B10D yer alan dört adet 10/100Mbps LAN portunun ilki ise WAN olarak yapılandırılma imkânı sunuyor. Bu şekilde fiber bağlantı olanağı da sağlıyor.

Yüksek Hızın Keyfi VMG1312-B10D ile Çıkacak

Yüksek performansa sahip yeni VMG1312-B10D Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, sahip olduğu VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line-Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) özelliği ile kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı keyfi sunuyor. Kullanıcılar VDSL2 sayesinde 100 Mbps’e kadar bağlantı hızına kavuşurken, 45 Mbps hızında dosya yükleme yapabiliyorlar. VMG1312-B10D aynı zamanda ADSL2 ve ADSL2+ bağlantı standartlarını da destekliyor. Bu yetenekleri sayesinde operatör ve kullanıcılara, günümüz standartlarında yüksek bağlantı imkânı sağlarken gelecekte yapılacak olan altyapı ve hız terfisi değişikliklerine de hazır, uygun maliyetli bir çözüm olarak konumlanıyor.

2 Yıl Kullanım Deneyimlemelerim

ZyXEL VMG1312-B10D yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Ürün oldukça performanslı. Gerek port açma, gerek firewall, gerek misafir Wi-Fi açma özelliği ile oldukça memnun etti. Alacak olan kişilere tavsiyem varsa üst sürümünü bulamazsanız bu ürünün aynısını almalısınız. Tabi teknoloji şans işi kimine arızalı çıkabilir orasını bilemem ama ben 2 yıldır kullanıyorum ve bu zamana kadar bir sorununu göremedim. Firmware yazılım güncellemesinden sonra ara yüzü çok hoşuma gitti. İsteyen olursa güncel firmware dosyalarını paylaşabilirim. Bu modeme ait kurulum videom YouTube’da mevcut. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kolay Yapılandırma ve Uzaktan Yönetim

Ürünün gelişmiş özellikleri arasında kullanıcıların kablosuz ağ güvenliğini kolayca sağlamaları için gerekli olan WPS’in (Wi-Fi Protected Setup) kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırılması, kablosuz bağlantının açık/kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama ayarı yer alıyor. Yeni tasarımı ile modern ev ve ofis dekorasyonuna renk katan, evdeki diğer elektronik cihazlarla da mükemmel bir uyum sergileyen ürün, QoS (Quality of Service) Etkin Bantgenişliği Yönetimi ile kullanıcılara ev ağlarında video, IPTV, ses gibi uygulamalarını önceliklendirerek kablosuz ağlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor.

Jivo Chat Reklam

ZyXEL VMG1312-B10D’nin,  ayırt edici özelliklerinden bir tanesi de ethernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon ve ağ veri depolama ünitesi bağlantı teknolojisi. Bunların yanında VMG1312-B10D, USB  portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara yerel ağ üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk) ve yazıcı sunucusu desteği de sağlıyor.

10.0
Modem İncelemesi

Bu modemi halen daha kullanmaktayım ve şunu söyleyebilirim ki fiyat performans olarak gerçekten başarılı ürün.

 • Tasarım 10
 • Bağlantı Hızı 10
 • Fiyat Performans 10
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Modeme çok bayıldım tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir