1. Anasayfa
 2. Genel

Mertinko Soft – Okul Zil Pro v2.0 BETA


0

Bu program Milli Eğitim Bakanlığın’a bağlı tüm eğitim kurumlarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Program BETA sürümde olup en kısa sürede yeni güncellemeleri buradan takip ederek indirebilirsiniz.

+ Dilediğiniz gibi kendinize göre saatleri düzenleyin.
+ Öğrenci, Öğretmen ve Ders Çıkış zil seslerini dilediğiniz gibi ayarlayın.
+ Programa erişmesini istediğiniz kişiler için özel kilitleme sistemi getirdik.
+ Sorunsuz bir kullanım için sürekli güncel
+ Kilit Ekranı
+ Kilit ekranı için log kaydı.
+ Haftalık rapor imkanı.
+ Program güncellemelere açık.
+ Program yapımcısı tarafından tam destek alıyor.

 
 

Okul Zil Pro v2.0 – BETA İNDİR

Programın Arayüzü

Program v2.0 ilk açılış görünümü

Bu ekranda sizin tek yapmanız gereken sağ üst köşede bulunan “Aç” ve “Kapat” butonlarına tıklamanız ve ayarlardan okulunuzun “Öğrenci Giriş, Öğretmen Giriş ve Çıkış” Zil saatlerini belirlemeniz olacaktır. Ayarlardaki zil saatleri ve zil sesi ayarlarını gerçekleştirdikten sonra programın yine sağ üst köşesinde bulunan “Aç” ve “Kapat” butonlarını kullanarak “AÇIK” konumuna getirmeniz olacaktır.

Jivo Chat Reklam

Programı ilk defa kullanacaksanız bu makaleyi dikkatlice okumanızda fayda var aksi halde program çalışmasında sorun yaşayabilirsiniz.

 

Okul Zil Pro – Şifreli Giriş Ayarları kısmı da aşağıdaki gibidir.

Okul Zil Pro v2.0 Kilit Ekran Ayaları Bölümü

 

Tüm ayarlamarı yaptıktan sonra genel ayar görünümü şu şekilde olacak;

Okul Zil Pro – Genel Ayarlar Bölümü

Buradaki ayarları kendinize göre uyarladıktan sonra “Ses Ayarları” na girerek kendinizde ses dosyaları var ise onları belirterek işlemleri tamamlamış olacaksınız.

Buradaki ayarlarımızı da kaydettikten sonra geriye kalıyor programı “AÇIK” konuma getirmek.

Okul Zil Pro – Zil Durumu Açık

 

Bunu da yaptığımıza göre artık programın ufak detaylarına sıra geldi.

 

Bu sizin belirlemiş olduğunuz haftanın günlerindeki zil saatlerine göre çalışmaktadır ve program açık olduğu sürece yalnızca ayarlardan düzenleyebileceğiniz bir sistemdir. Bu saatler tamamen kişisel olarak değiştirilebilir.

 

Bu sizin bilgisayarınızdaki sistem tarihini ve saatine göre çalışan basit bir sistemdir.

 

Bu sistem “Otomatik” ve “Manuel” olmak üzere iki farklı türde çalışmaktadır. “Otomatik” konuma getirir ve ayarları kaydederseniz program kendi üzerindeki ses dosyalarından belirtilen sesleri çalacaktır. “Manuel” konuma getirirseniz size üç farklı ses dosyası seçerek bunların yollarını göstererek programa tanıtırsanız sizin ses dosyalarınıza göre çalışacaktır. Ses dosyaları 2 farklı biçimde olmalıdır. Bunlar; “.mp3 ve .wav” bu ses dosyaları programı ve sisteminizi yormayacak şekilde gayet basit ve stabil çalışmasını sağlamaktadır. Siz kendinize göre dilediğiniz şekilde ayarları düzenleyebilirsiniz.

 

Bu da ufak tefek kazaları önlemek veya elle kontrol gerektiğinde sağlanılması için eklenmiş kolay ve pratik bir sistemdir. Kullanımı oldukça basittir. İlk başlarda neden bunu ekledi diye düşünebilirsiniz ama emin olun işinizi kolaylaştıracak bir sistem.

 

Bu da yine okulda özellikle hafta içi son gün gerekli olan araçları bulunduran sistemdir. Bizim tarafımızdan belirtilen dosyalar sizin için oldukça kullanışlı ve bir o kadar zaman kaybı gerektirmeyen uygulamadır. Okullarınızın ses sistemleri program tarafından oldukça kullanışlı olacak.

 

Program TAMAMEN ÜCRETSİZ  bir şekilde dağıtılacaktır. İndirme Adresleri ve Detaylı bilgiler en kısa sürede eklenecektir. Bu makale programın nasıl çalıştığının ön kılavuzudur.

Okul Zil Pro v2.0 – BETA İNDİR

 

Windows 7/8/10 Tam Uyumlu

 

 

    MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İşlemci (GHZ) 1 GHZ üstü
Bellek (RAM) 1 GB
Sabit Disk (HDD veya SSD) 1 GB’dan Daha az
İşletim Sistemi Windows 7/8/8.1/10

 

Makaleyi okuduğunuz için teşekkürler. Programı kullandıktan sonra aşağıya yorum kısmına program hakkındaki düşüncelerinizi ve geliştirmek için gerekli olan eksikleri belirtirseniz sizin de programa bir katkınız olacaktır bundan emin olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir