1. Anasayfa
 2. Genel

TurkNet Neden Almalıyım? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Detaylı Bilgilendirme!

TurkNet Neden Almalıyım? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Detaylı Bilgilendirme!
0

Hepinize saygı ve sevgiler değerli takipçilerim ve yeni gelmiş olan ziyaretçilerim. Bu makalemde sizlere TurkNet ile yaşadığım durumları ve detaylı bilgileri paylaşacağım. Umarım sizlere bilgi öğreterek ve internet servis sağlayıcısının durumları hakkında detaylı anlatım yaparak sizleri aydınlatmış olurum.

Bundan yıllar önce Türk Telekom alt yapısı kullanıyordum fakat sürekli oyun içerisinde ping girdiğinde deli oluyordum. Yani boş vakitlerimde FPS tarzı oyunlar oynamayı severim. 2 yıl Türk Telekom zorunlu abonelik sözleşmesi ile internetimizi kurduk iyi hoş kullandık. 2. yılın sonuna geldiğimizde aboneliği iptal etme aşaması tam bir zulüm ve işkence doluydu ki 1 ay kullanmama rağmen kullanım ücreti ödedim. Tabi şikayet edip geri aldım lakin yaptıkları resmen yasal dolandırıcılık. Neyse konumuz bu değil. Sonra Superonline çok güzel bir kampanya ile internet alt yapısı VDSL olan kullanıcılara minimum 35 MBps ile download verdiğini iddia ediyordu. Neyse 2 yıllık abonelik buradan da yaptırdık. İlk 6 ay hiçbir problem yoktu 6. ayın sonundan sonra yine Türk Telekom’daki gibi pingler internet hız düşmeleri oluşmaya başladı.
Uzun bir süre sonra bu abonelik de sonlandı ve yeni eve taşındım felan uzun bir dönemeç. Kaldı ki taşındığım evde müteahhit telefon alt yapısını bağlatmadığı için yaklaşık 6 yıl boyunca eve telefon alt yapısının gelmesi için çabaladım. Sonunda ne mi oldu geldi. Olay bitmedi. 3 sokak arka tarafta fiber alt yapısı bulunmasına rağmen bizim buradan VDSL alt yapısı geçiyormuş. Neyse sorun değil sonuçta telefon alt yapısı geldi. Şimdi internet servis sağlayıcısı seçmeye geldi sıra. Türk Telekom’u direk eledim. Superonline ve Vodafone ikisi kafa kafaya güzel kampanyalar mevcut felan yalnız hepsinin ortak bir sorunu mevcuttu. O da herkesin korkulu rüyası AKN (Adil Kullanım Noktası). Tabi ilk başlarda AKK idi (Adil Kullanım Kotası) sonradan AKN oldu o da ayrı bir mesele. Daha sonra AKN kalkacak, kalksın diye bir change.org sitesinde imzalar toplandı her şey güzel ilerlerken bir anda bir servis sağlayıcısı tüm servis sağlayıcılarına tek attı. Direk tokat manyağı yaptı diyebilirim. Tabi başlıktan da anlaşılacağı üzere TürkNet idi o. Yeni bir servis sağlayıcısı iyi hoş ve yakın takibe aldım. İlk alanların şikayetleri felan derken çok zorlu bir süreç yaşatıyor diye anlaşıldı. Neyse bende denemekte fayda var dedim. Almaya başladım. Tabi bu aralarda diğer servis sağlayıcıları AKN’nin adını değiştirerek KOTA diye adlandırdılar. Gülmemek elde değil. İlle de insana bir sınırlama getirmeye çalışıyorlar. 2019 yılının başında bu AKN belası kalkacak dendi ama KOTA diye yeni bir velet ortaya çıktı. Herkes güldü eğlendi, dalga geçti felan derken diğerleri de KOTA’yı kaldırmak zorunda kaldı çünkü TurkNet aldı gidiyor. Aboneliği biten kullanıcılar bir anda TurkNet’e yapışıyor. Tabi bunu yedirtemezlerdi. Peki noldu biliyor musunuz?

PAKETLER HAKKINDA BİLGİ

KOTASIZ ADSL / VDSL PAKETLER;
İndirme / Yükleme ( Download / Upload )

 • 16 MBps / 3 MBps Paket = 80₺
 • 35 MBps / 5 MBps Paket = 100₺

KOTASI FİBER PAKETLER;
İndirme / Yükleme ( Download / Upload )

 • 75 MBps / 30 MBps Paket = 350₺
 • 100 MBps / 50 MBps Paket = 550₺

diyerek fiyatlar bu şekilde gitti yani. Ben örneklendirdim. Tabi işin sonunda TurkNet’li olduk. Geldik buradaki ilk başlardaki can alıcı noktalara
TurkNet’li olduk sonunda fakat ilk 3 hafta kurulum yapılmadı, telefon portu yok, yok o yok bu yok varya tam bir anlamıyla rezalet. Neyse işin sonunda bağladık ve şuan tek kelime ile “müthiş” diyebilirim. Sabit hız donma kasma ping felan hiçbir şey yok. Gayet memnunum tabi bireysel olarak kullandığım için. Ofis ve şirketlerdeki internet hızları tarifelerine göre bir sabit hız alabilirsiniz.
Eğer TürkNet’li olmak istiyorsanız;

Jivo Chat Reklam
Merhaba,
TurkNet arkadaşını getirene ve getirdiği arkadaşına bir ay bedava internet veriyor. Ben evde TurkNet’in Özgür İletişim tarifesini kullanıyorum. AKN'siz, gerçek sınırsız, yüksek hızlı internet (100 Mbps’e kadar), ev telefonundan her yöne ayda 1.000 dakika telefon görüşmesi var tarifede. Ayda 75.99 TL. Başka da bir para yok, hepsi bu. Taahhüt olmadığı için de kafam rahat, dilediğim zaman bir kuruş ödemeden hizmetimi kapatma ya da başka sağlayıcıya geçme özgürlüğüm var.
Ben TurkNet’ten memnunum. Sen de dene istedim. Eğer kabul edersen, bir ay bedavası var sana. Ben de seni davet ettiğim için sayende bir ay ücretsiz internet kullanacağım.
Başka sağlayıcıya taahhüdün varsa, yani internet hizmetini değiştirmen durumunda sana ceza çıkacaksa, TurkNet 120 TL’ye kadar bu cezayı karşılıyor. Daha çok ceza çıkacaksa aşağıdaki link'e tıklayarak taahhüt bitiş tarihini giriyorsun, TurkNet tarih yaklaşınca sana haber veriyor. O zaman geçiş yaparsan yine sen de ben de bu kampanyadan yararlanabiliyoruz.
Taahhütsayar: http://www.taahhutsayar.org/?PromoCode=VJE97WL40EID
Ne yapman gerekiyor?
Aşağıda seninle bir davet kodu ve bağlantı paylaşıyorum:
Davet kodu: VJE97WL40EID
Bağlantı: https://turk.net/p/VJE97WL40EID
Hemen davet linkine tıklayarak web üzerinden internet aboneliğini başlatabilirsin. Ya da TurkNet’in ana sayfasından başvuru butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadaki forma seninle yukarıda paylaştığım davet kodunu girebilirsin.
Benim mutlaka bir yetkili ile görüşerek bu işi yapmam gerekir diyorsan, 0 850 288 80 80 numaralı TurkNet çağrı merkezini ara ve abone olurken TurkNet yetkilisi ile yukarıdaki davet kodunu paylaş. Bu kadar basit. İndirimli internetini sana çıkan ilk faturaların ödenmesinden sonraki fatura döneminde kullanacaksın.

BURADAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYARAK TÜRKNET’Lİ OLABİLİRSİNİZ.

İlk kurulumda 3 hafta gibi bir süre can alıcı olabilir ama emin olun uzun vadede memnun olabilirsiniz.
Hayırlı kullanımlar dilerim.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir