1. Anasayfa
 2. Xiaomi

Xiaomi Mi6 Güvenlik Uygulaması Durduruldu Hatası Çözümü

Xiaomi Mi6 Güvenlik Uygulaması Durduruldu Hatası Çözümü
0

Xiaomi Mi6 Güvenlik Uygulama Durduruldu Hatası Nedir?

Birçok telefonda olduğu gibi Xiaomi Mi6 telefonlarda da yaşanan sorunlardan birisi de “Uygulama Durduruldu” veya “Güvenlik Uygulaması Durduruldu” hatası. Böyle bir hata aldığınızda telefonunuzu sıfırlamaya kalkmayın. Şunu unutmayın ki elektronik cihazlarda yaşanan sorunlarda yapılacak ilk şey kapatıp 1-2 dakika sonra tekrar açmak. Eğer sorun çözülmezse o zaman Xiaomi Mi6 telefonunuzun ayarlarına bir göz atmak. Peki bu ayarlarda ne yapılmalı?

Xiaomi Mi6 Uygulama Durduruldu Sorunu ve Çözümü

Xiaomi Mi6 telefonunuzda “Uygulama Durduruldu” sorununu çözmek için yapacağınız ilk şey hata veren uygulamanın telefonunuzun işletim sistemi ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek. Yani Xiaomi Mi6 telefonunuzun işletim sistemi Android 7 ise ve uygulama Android 8 destekliyorsa o zaman uygulamayı kullanamazsınız.

Eğer uyumlu ise o zaman;

1 – “Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Uygulama bilgileri” yolunu izleyin.

2 – Sonrasında “Uygulama Durduruldu” hatası veren uygulamayı açın.

Jivo Chat Reklam

3 – Sonraki ekranda “Depolama” bölümüne girip “VERİLERİ TEMİZLE” ve “ÖNBELLEĞİ TEMİZLE” butonlarına basın. Böylece hata veren uygulama ile ilgili kayıtlar silinecek.

4 – Eğer sorun çözülmezse maalesef uygulamayı telefondan kaldırıp tekrar yüklemek.

5 – Eğer uygulamayı kaldırıp yeniden kurmakta çözüm olmazsa o zaman son çare telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak. Yalnız fabrika ayarlarına döndürme işleminden önce mutlaka verilerinizin yedeğini alın. Çünkü fabrika ayarlarına sıfırlama telefondaki her şeyi siler.

Eğer uygulamayı kullanmama gibi bir imkanınız varsa (örneğin bir oyun veya resim düzenleme uygulaması gibi) benzer başka bir uygulama kullanın. Böylece fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kalmazsınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir