1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitci.com Nedir?

Bitci.com Nedir?

featured

Bitci.com Nedir?

Blokzincir teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte Bitcoin, Etherium ve  gibi blokzincir tabanlı para birimleri hayatımıza girdi. Bu yazımızda kripto para ve Bitci.com kripto para alım satım yapabileceğiniz bir platformdur. Türk ekip tarafından yönetilmektedir.

Referans ile kazanmaya başlayın hemen tıkla!

Kripto para ve Bitcoin Nedir?

Kripto para, merkezi para birimlerine alternatif olarak ortaya atılmış ve güvenlik için çeşitli şifreleme yöntemlerinin kullanıldığı bir para birimidir. Blokzincir altyapısı ile oluşturulan kripto paralar, dağınık bir sistem aracılığıyla her kullanıcının kendi cüzdanını oluşturmasına olanak sağlar. Bazı kullanıcılar kripto paralarını saklamak için fiziksel cüzdan kullanırken, birçok kullanıcı telefon ve bilgisayarlarında muhafaza ediyor.

Bitcoin Nedir, Bitcoin nasıl satın alınır

Kripto para türü olan Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı kişi veya grup tarafından ortaya atıldı. Herhangi bir merkez bankasına veya finans kuruluşuna bağlı olmayan Bitcoin, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

21 milyon adet üretim sınırı bulunan Bitcoin, arz/talep nedeniyle değerlenmektedir. Kısmen anonim olan kripto para biriminin cüzdanlar arasında gerçekleşen transferlerini takip edebilirsiniz. Birçok kripto para borsası işlem güvenliği için kullanıcılardan kimlik bilgisi isterken, bazılarıysa kayıt olan kullanıcıların direkt olarak para transferi gerçekleştirmesine olanak sağlar.

Birçok analist, Bitcoin fiyatlarının artımaya devam edeceğini ve Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto paranın orta ve uzun vadede yatırım aracı olabileceğinin altını çiziyor.

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin satın alma konusunda birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bitcoin borsaları üzerinden kripto para satın almak, en güvenli ve en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.Satın alma sırasında kart bilgilerini borsalar ile paylaşmak istemeyen kullanıcılar, fiziksel olarak temin edebileceği kripto para hediye kartlarında yer alan kodu aracılığıyla da Bitcoin satın alabilir. Ayrıca isteyen kullanıcılar kripto paralar için geliştirilen ATM makineleri ile de satın alım gerçekleştirebilir.

Bitcoin hangi bankalarda var?

Henüz ülkemizde hizmet veren bankalar direkt olarak Bitcoin satışı gerçekleştirmese de bazı kripto para borsalarıyla anlaşma yaparak para transferi konusunda kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Orta vadede ülkemizde bulunan bankaların da BDDK ile masaya oturup Bitcoin başta olmak üzere kripto para alım/satım işlemlerini gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap