1. Anasayfa
 2. Akıllı Cihazlar

Hometech Alfa 8RX Format Atma (Fabrika Ayarlarına Döndürme)

Hometech Alfa 8RX Format Atma (Fabrika Ayarlarına Döndürme)
0

hometech alfa 8rx, hometech alfa 8rx factory reset, hometech alfa 8rx format atma, hometech alfa 8rx fabrika ayarlarına döndürme, hometech alfa 8rx

hometech alfa 8rx, hometech alfa 8rx factory reset, hometech alfa 8rx format atma, hometech alfa 8rx fabrika ayarlarına döndürme, hometech alfa 8rx

Fabrika Ayarlarına Dönüş (Factory Reset)

“Tabletimin şifresini unuttum ne yapmalıyım?”

Hatalı şifre girildiğinde tablet bilgisayar güvenlik amaçlı otomatik olarak kilitlenir. Bu durumdan kurtulmanın 2 yolu vardır. 1- Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız, Gmail hesabınızı açarak şifreyi iptal edebilirsiniz. Gmail hesabınızı ve şifresini hatırlamıyorsanız tabletinizi fabrika ayarlarına döndürebilir ve tamamiyle sıfırlayabilirsiniz. Ancak her model fabrika ayarı modunu desteklemez. 2-Manuel (elle) Fabrika Ayarına Dönüş (Factory Reset).

Jivo Chat Reklam

 

1- Gmail hesabınız ile şifreyi iptal etmek.

Bu işlemi yapabilmek için internet bağlantısı gerekmektedir.*

 

“Deseni unuttunuz mu?” Seçeneğine tıklayınız;

Açılan sayfada daha önceden cihazınıza girdiğiniz Gmail hesabınızı ve şifresini giriniz. Ardından “Oturum Aç” seçeneğine tıklayınız.

Hesabınızı ve şifrenizi doğru girdiyseniz “Seçimin kilidini açın” sayfası açılacaktır. Açılan sayfada tabletinize yeni şifre belirleyebilir yada şifresiz kullanabilirsiniz.

 

2- “Factory Reset” modu.

Tabletinize girdiğiniz pin kodunu, ekran kilidini, ,Gmail hesabını yanlış girmiş olup yada unuttuysanız ve tabletiniz ilk açılışta Android robot resimli ekranında devamlı kalması gibi sorunları aşağıdaki işlemleri yaparak çözebilirsiniz.

 

Tabletinizi kapatın (Emin olmak için açma kapama tuşuna yaklaşık 10 saniye basılı tutun), “Power” ve “Vol+” tuşuna aynı anda yaklaşık 5 saniye basılı tutun. Tabletiniz açılırken ekranınızın ortasında  Android Robot resmi çıkacaktır.

Parmağınızı “Power” tuşuna basılı tutarak “Vol+” tuşuna 3 saniye basınız. Cihaz “Factory Mod” sayfasına geçecektir.

Açılan Sayfada “Vol+” veya “Vol-” tuşları ile “Wipe Data/Factory Reset” menüsü üzerine gelin ve ardından “Power” tuşuna bir kere basarak işlemi onaylayın.

“Vol+” ile “Vol-” tuşlarını kullanarak “Yes — Delete All User Data” üzerine gelerek “Power” tuşuna bir kere basınız. Cihaz kendini fabrika ayarlarına alacak ve ana menü ekranı gelecektir.

“Vol+” ile “Vol-” tuşlarını kullanarak “reboot system now” menüsü üzerine gelip “Power” tuşuna bir kere basarak tableti yeniden başlatın.

Tabletiniz kapanarak tekrar açılacaktır. Cihazınız fabrika ayarlarına geri dönmüştür.

*Yapılan işlemlerden sonra yüklenen uygulamalar ve kişisel bilgiler silinecektir. Sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir