1. Anasayfa
 2. Akıllı Cihazlar

Samsung Galaxy C7 Model (SM-C7000) Android 7.0 Türkçe Stock Rom Kurulum

Samsung Galaxy C7 Model (SM-C7000) Android 7.0 Türkçe Stock Rom Kurulum
0

Öncelikle herkese merhaba üzerinde uzun bir süredir çalıştığım ve sorunlarla karşılaştığım telefon olan Samsung Galaxy C7 Model (SM-C7000) Android 7.0 kurulumunu anlatacağım. Telefon kurulumunu yaparken bazı sorunlar ile karşılaşılıyor. Genelde internette paylaşılanların büyük bir çoğunluğu işinizi kolay kılabiliyor ama Türkçe kaynak zor bulunuyor. Bende elimden geldiği kadarıyla artık bilgi paylaşmak istedim.

Telefona ROM atmak için gerekenler;

 • Samsung USB Driver
 • ODİN 3 ve üzeri Sürüm
 • Samsung Galaxy C7 Model (SM-C7000) ROM

Yazılı Anlatım;
– İlk öncelikle bilgisayarımıza Samsung USB Driver kuruyoruz.
– Odini bilgisayarımızın masaüstünde bir klasör içerisine çıkartıyoruz.
– Samsung Galaxy C7 Model (SM-C7000) ROM’u indirip masaüstüne çıkartıyoruz.
*Chine (Open China) (CHC) ile Hong Kong (TGY) arasındaki fark CHC olan sürümler Çin içinde geçerli yani global değil ve yalnızca Çin dili içermektedir. Biz TGY olan sürümü kuracağız. Yani tüm dilleri içerisinde barındıran global sürümü.
Odin ile kuruluma başlayabiliriz her şeyi masaüstüne attığımıza göre;

Öncelikle Odin 3’ü açıyoruz aynı zamanda cihazımızı bilgisayara takıyoruz ve Odin programının tanıyıp tanımadığını kontrol edelim. COM portunu numarası önemli değil önemli olan tanıyıp tanımadığıdır. Tanıyınca COM 3, COM 4 veya COM 5 olarak görebilir. Ardından ilk önceliğimiz AP adında gerisi önemli değil dosyamızı Odin içerisine tanıtacağız. Masaüstünde SM-C7000’e ait AP dosyasını AP butonuna tıklayarak tanıtıyoruz. Ardından sırasıyla BL, CP ve CSC dosyalarını tanıtıyoruz. CSC dosyaları iki farklı türde olabilir CSC ve HOME-CSC bu iki dosya arasındaki fark CSC olan sistemi komple sıfırlıyor, HOME-CSC olan ise dosyalarınız kalıyor işletim sistemini sıfırlıyor. Sizin tercihiniz ne ise onu seçin. Ben CSC olan dosyası seçerek devam ediyorum. Tekrar söylüyorum CSC ile HOME-CSC seçimi tamamen size ait. 

NOT: Bundan sonra yapılacak işlemlerden doğacak sorunlardan ben ve mertsenturk.kim adresi sorumlu değildir. Tamamen size ait işlemlerdir yapıp yapmamak buradaki notu okuduktan sonra siz karar vereceksiniz.

Jivo Chat Reklam

Cihazı Ses Kısma + Home Tuşu + Power Tuşu sırasıyla basıyoruz ve Odin Mode’a sokuyoruz. Yukarıdaki işlem basamaklarını yaptığımıza göre artık ROM atma işlemi için Start butonuna basıyoruz ve Bismillah diyerek başlatıyoruz.
Biraz bekledikten sonra “Pass” yazısı ve arka planı yeşil olursa işlem tamamlanmış demektir.

Resimli anlatım en kısa sürede eklenecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir