1. Anasayfa
 2. Akıllı Cihazlar

Casper N410 Windows 10 Kurulum Rehberi

Casper N410 Windows 10 Kurulum Rehberi
0

casper n410, casper n410 windows kurulum, casper n410 aktivasyon kodu

Casper N410 Windows 10 Kurulum Rehberi

Casper Nirvana N410 cihazına Windows 10 kurmak için gerekli adımları atlamadan yapmanız, cihazınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. İşlemlere başlamadan önce cihazın şarj seviyesinin en az %50 olduğundan emin olun. Kurulum esnasında kapanma söz konusundan oluşacak sorunlara sebep olmamak için gereklidir.

casper n410

Casper N410 Kurulum Dosyaları

Casper N410 Windows 10 kurmak için gerekenler;

 • Ghost32
 • Windows 10 İmaj Dosyası
 • Casper N410 Driver

Bonus;

Jivo Chat Reklam

Casper N410 Kurulum Arşivini İndirmek İçin Tıklayın!

Rar Şifresi: www.mertsenturk.net

Casper Nirvana N410 Bios Şifresi

Casper Nirvana N410 bios şifresi: KC3441*

Casper N410 Windows 10 İmaj Kurulum Adımları

İlk öncelikle Casper N410 kapalı konumda iken açıyoruz ve klavyedenF9” tuşuna basılı tutuyoruz. Recovery modunda aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran bizleri karşılıyor olacak.

Bu gelen ekrandan sonra “Sorun Gider” yazan alana basıyoruz.

Sorun gider ekranındayken “Gelişmiş seçenekler” bölümüne basıyoruz.

Gelişmiş seçenekler ekranımız geldikten sonra “Sistem Görüntüsü Kurtarma” yazan bölüme basıyoruz.

Sistem Görüntüsü Kurtarma bölümü açıldıktan sonra gelen uyarı varsaTamam” butona basıp devam ediyoruz, eğer uyarı yoksaİleri” butonuna basıp devam ediyoruz.

Gelen pencerede “Gelişmiş…” yazan butona basıyoruz.

Daha sonra gelen ekranda “Sürücü yükle” yazan yere basıyoruz.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Gelen pencerede sırasıyla “Bu bilgisayar>USB Belleğiniz>Ghost32.exe” adlı uygulamayı buluyoruz.

Ghost32.exe” uygulamasını bulduğumuza göre şimdi onun üzerinde sağ tıklıyoruz ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine basıp uygulamayı çalıştırıyoruz.

 

Casper N410 Ghost32 İmaj Kurulum Adımları

Şimdi sırada Ghost32 ile sistemimize daha önceden var olan bir imajı geri yüklememiz gerekiyor. Bunun için sırasıyla aşamaları yapmamız gerekiyor. Ghost32 uygulamamızı açtığımızda gelen penceredeki uyarıya “OK” yazan butona basıp işlemlerimize başlayalım.

Penceredeki uyarıyı kapattıktan sonra karşımıza gelen küçük menüden sırayla “Local>Partition>From Image” yazan yere basıyoruz.

Gelen pencerede şimdi USB diskimizde “w10pro1607.GHO” yazan dosyayı seçmeliyiz. Tabi bu dosya dışında bir imaj oluşturabilirsiniz ve bu imajın adını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Artık dosyanızın adı ne ise sonu “.GHO” uzantılı olmasına dikkat edin aksi halde imaj kurulumu başarılı olmayabilir.

Dosyamızı seçip “OPEN” bastıktan sonra gelen ekranda “OK” butonuna basıp imaj kurulum ekranına doğru adım adım ilerliyoruz.

Şimdi sırada sürücümüzü seçmemiz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey USB disketinize kurulum yapmamanız gerekiyor. Yanlış bir seçim yapmanız durumunda cihazın dahili depolama birimi yerine USB belleğinize kurulum yapabilirsiniz. Bu yüzden “MODEL” yerinde herhangi bir yazı bulunmayan bölümü seçip “OK” butonuna basıyoruz.

Gelen ekranda bize seçmiş olduğunuz bölümü “NTFS” olarak ayarlayacağını ve kurulum ekranına geçmeden önce diskin “EFI System” birim olarak 100 MB olarak ayarlandığını ve geri kalan bölümün tamamen silinip imajın üzerine yazılacağı diski seçmemizi gösteriyor. Burada “OK” butonuna basıp imaj kurulum işlemine devam ediyoruz.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

İmaj kurulumuna başlamadan önce sizden bu işlemin geri alınamayacağını beyan eden uyarı penceresi bizi karşılıyor. Bu gelen ekranda “Yes” yazan butona basıp imaj kurulum işlemini başlatıyoruz.

 

Bu işlemler bittikten sonra tabletiniz otomatik olarak yeniden başlayacak ve Windows 10 PRO 1607 sürümlü imaj tabletimize kurulmuş olacak. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarda düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Yazılı ve resimli kurulum adımları faydalı olmadıysa videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

 

Casper N410 İmaj Kurulum Videolu Anlatım

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir