1. Anasayfa
 2. Genel

Hem Basit Hem Kullanışlı 15 PDF Görüntüleyici Program

Hem Basit Hem Kullanışlı 15 PDF Görüntüleyici Program
0

Belgeler için en popüler dosya biçimlerinden bir tanesi olan PDF, tüm platformlara uyumlu olması ve kolayca taşınıp her cihazda görüntülenebilir olması nedeniyle uzun yıllardır kullanılıyor. PDF dosyalarınızı görüntülemek için bir okuyucu program kullanmanız gerekiyor. Gelin ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en kullanışlı PDF görüntüleyici programlara yakından bakalım.

PDF ile ilk kez 1993 yılında tanıştık. O günden beri geliştirilen ve geliştirildikçe çok daha sevilen PDF, bir belge dosya formatıdır. Bütün platformlara uyumludur, kolayca taşınabilir, kolayca görüntülenebilir ve aynı şekilde yazdırılabilir. Bu nedenle aradan uzun yıllar geçmesine ve ortaya pek çok farklı alternatif çıkmasına rağmen PDF hala dünyada kullanılan en popüler belge dosya formatıdır.

Tüm dosya formatlarının kendine özel görüntüleme programları olduğu gibi PDF dosyalarını da görüntülemek için PDF okuyucu olarak da anılan programlardan bir tanesini kullanmalısınız. Merak etmeyin, bu programlar basit ve kullanışlı oldukları gibi tamamen de ücretsizler. Elbette farklı hizmetler için ücretli abonelik isteyebilirler. Gelin en kullanışlı PDF görüntüleyici programlara ve öne çıkan özelliklerine yakından bakalım.

En kullanışlı ve ücretsiz PDF görüntüleyici programlar:

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Hepimizde var: İnternet tarayıcısı

Evet, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ilk PDF görüntüleyici program önerimiz şu anda kullanmakta olduğunuz internet tarayıcınızdır. Bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda kullanmakta olduğunuz Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera ve benzeri tüm internet tarayıcıları PDF dosyalarınızı açacaktır. Temel bir hizmet sunsalar bile işinize yarayacaktır.

Jivo Chat Reklam

Dosya dönüştürebilirsiniz: Foxit Reader

Foxit Reader, kullanıcılarına Google Dökümanlar benzeri bir hizmet sunarak PDF dosyalarınızı bir bulut sunucuda saklama imkanı sağlıyor. Bu program üzerinden Word, PowerPoint ve Excel dosyalarınızı PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Foxit Reader ile PDF dosyalarınızı online olarak diğer kullanıcılarla paylaşabileceğiniz gibi özel parolalar oluşturarak güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

En popüler olan: Adobe Acrobat Reader DC

Elbette PDF görüntüleyici denilince akla gelen ilk program şüphesiz Adobe tarafından geliştirilen Adobe Acrobat Reader DC olacaktır. Diğer Adobe hizmetlerinden farklı olarak tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Adobe Acrobat Reader DC ile ister cihazınızdaki ister farklı bulut depolama hizmetlerindeki PDF dosyalarınız açabilir, paylaşabilir ve yorumlar ekleyebilirsiniz.

Küçük dosya boyutu: Javelin PDF Reader

Javelin PDF Reader

Javelin PDF Reader yalnızca 2 MB dosya boyutuna sahip bir program olduğu için uyumlu tüm cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Elbette bu kadar küçük bir program olduğu için verdiği hizmet de son derece sınırlı. Ancak yine de şifreli ya da normal tüm PDF dosyalarını açabilir, Javelin PDF Reader üzerinden yazdırabilir ve yorum ya da işaret ekleyebilirsiniz.

Bulut depolama alanından fazlası: Google Drive

Google Drive

Google tarafından geliştirilmiş bulut depolama hizmeti olan Google Drive, kullanıcılarına yalnızca bir bulut depolama alanı sunmuyor; aynı zamanda bu alanda sakladığınız PDF dosyaları başta olmak üzere pek çok farklı dosya biçimini desteklediği için düzenleme imkanı vermese bile görüntüleme imkanı sunuyor.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Sürükleyin bırakın, PDF oluşturun: Nitro Reader

Nitro Reader

Sezgisel ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Nitro Reader üzerinden tüm PDF dosyalarını görüntüleyebileceğiniz gibi aynı zamanda kendi PDF dosyalarınızı da oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey belgeleri Nitro Reader üzerine sürükleyip bırakmak. QuickSign sistemi kullanan Nitro Reader ile PDF belgeleri imzalayabilir ve özel parolalar oluşturarak çok daha güvenli bir biçimde saklayabilirsiniz.

En çok özellik sunan program: PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor, ücretsiz olmasına şaşırdığımız programlardan bir tanesi çünkü bu program üzerinden PDF oluşturabiliyor, görüntüleyebiliyor, notlar ekleyebiliyor, ses kaydedebiliyor, metin vurgusu yapabiliyor ve imza ekleyebiliyorsunuz. Yetmezmiş gibi PDF-XChange Editor basılı belgeleri tarayarak onları dijital metinlere dönüştürüyor.

Görüntüleyin ve dönüştürün: MuPDF

MuPDF

MuPDF son derece basit ve kullanışlı bir PDF görüntüleyici programdır. MuPDF ile PDF dosyalarınızı görüntüler, düzenler, formları doldurur, açıklama eklersiniz. PDF dosyalarınızı MuPDF üzerinden HTML, SVG ve CBZ gibi farklı dosya biçimlerine dönüştürmeniz de mümkün.

Sade ve kullanışlı: SumatraPDF

SumatraPDF

SumatraPDF sadece ama sadece PDF görüntüleyici hizmeti veren, süsten püsten uzak bir program. PDF dosyalarınız üzerinde hiçbir şey yapamıyorsunuz. Yalnızca açıyor ve okuyorsunuz. Tek sayfa, kitap, sunum gibi seçenekler üzerinden okuma modunuzu özelleştirebilirsiniz.

Küçük ve güçlü: Slim PDF

Slim PDF

Tüm işletim sistemlerinde başarılı bir performans sunan Slim PDF programının adı küçücük dosya boyutundan geliyor. Kendisi bilgisayarınızda yalnızca 15 MB yer kaplıyor. Küçük boyutuna aldanmayın çünkü Slim PDF ile PDF dosyalarınızı görüntüleyebilir, yazdırabilir, arama yapabilir, yakınlaştırabilir ve döndürebilirsiniz.

Apple için gelişmiş seçenekler: PDF Reader Premium

PDF Reader Premium

Apple cihazlar için geliştirilmiş bir PDF görüntüleyici olan PDF Reader Premium, Apple kullanıcıları arasında en popüler olanlardan bir tanesi. PDF Reader Premium üzerinden pek çok farklı PDF dosyasını farklı sekmeler üzerinden aynı anda görüntüleyebilir, etiketleri düzenleyebilir, imza atabilir, formları doldurabilir ve bunları dilediğiniz bulut depolama hizmetine kolayca aktarabilirsiniz.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Tüm kullanıcılar için uygun: Preview

Preview

Preview PDF görüntüleyici programı hem kişisel kullanımlar için hem de profesyonel kullanımlar için pek çok gelişmiş özellik sunuyor. Preview ile PDF dosyalarını görüntüleyebilir, açıklamalar ekleyebilir, belgeleri birleştirebilir, formları doldurabilir, imza atabilir, düzenleme yapabilir, parola ekleyebilir ve dilediğiniz şekilde diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Temel işlevler: Skim

Skim

Uzun yıllardır piyasada hizmet veren PDF görüntüleyici programlardan bir tanesi olan Skim, ilk olarak akademisyenlerin PDF görüntülemesi için geliştirilmişti. Zaman içinde yeni özellikler de eklenen Skim programlı ile PDF dosyalarınızı görüntüleyebilir, notlar alabilir, ekran görüntüsü alabilir, notları metin olarak dışarı aktarabilir ve pek çok farklı program ile senkronize olarak kullanabilirsiniz.

Görsel PDF dosyaları için ideal: Soda PDF

Soda PDF

Eğer görüntülemek istediğiniz PDF dosyalarında basit birer metinden çok daha fazlası bulunuyorsa Soda PDF tam size göre. Soda PDF programı ile dijital kataloglar, dergiler, çizgi romanlar ve hatta 3 boyutlu dosyalar görüntüleyebilirsiniz. Soda PDF ile PDF dosyası oluşturabileceğiniz gibi bu dosyaları daha güvenli hale getirebilir, filigran ekleyebilir ve pek çok özelleştirme aracı ile düzenleyebilirsiniz.

Gelişmiş dil desteği: Haihaisoft Reader

Haihaisoft Reader

Haihaisoft Reader, bilgisayarınızda yalnzıca 3 MB alan kaplamasına rağmen PDF dosyalarınızı görüntüleyebilir, sunum modunda okuma yapabilir, arama yapabilir ve yakınlaştırma yapabilirsiniz. 40’dan fazla dili desteklediği için global çalışmalarda sıkça kullanılan PDF görüntüleyici programlardan bir tanesidir.

Uzun yıllardır en popüler belge dosya formatlarından bir tanesi olan PDF dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz en kullanışlı PDF görüntüleyici programları listeledik ve kısaca öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Listemizde kullandığınız programlar varsa deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir