1. Anasayfa
 2. İşletim Sistemleri

Windows 11 ISO İndirme

Windows 11 ISO İndirme
0
windows 11 iso indirme, windows 11 çıkış tarihi, windows 11 iso, windows 11 güncel iso, windows 11 nasıl indirilir, windows 11 indir, windows 11 wallpaper, windows 11 microsoft, windows 11 download
Windows 11’in ISO dosyasının sızdırılmasıyla birlikte resmi duvar kağıtları da gün yüzüne çıkmış oldu. Buna göre Windows 11, kullanıcılara yeni duvar kağıdı seçenekleri sunarken dokunmatik klavye için arka plan seçenekleri de sunacak.

Windows 11 Iso İndirme

Microsoft, gelecek hafta gerçekleştireceği bir lansman etkinliği ile yeni nesil işletim sistemi Windows 11‘i resmen duyuracak. Ancak söz konusu lansmana 1 hafta kala Windows 11’in ISO dosyası sızdırıldı ve işletim sisteminin kararlı olmayan bir geliştirici sürümü resmen kullanıma açılmış oldu.

Windows 11, başta Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü değişiklikleri olmak üzere pek çok yeniliğe ev sahipliği yapacak. Dahası Microsoft, yeni nesil işletim sistemini tıpkı Windows 10 gibi Windows 7, Windows 8.1 sahiplerine de ücretsiz olarak sunacak. Dolayısı ile Microsoft’un yeni nesil işletim sistemini ek hiçbir ücret ödemeden deneyimleyebileceksiniz.

Windows 11’in varsayılan duvar kağıdı böyle olacak

windows 11 iso indirme, windows 11 çıkış tarihi, windows 11 iso, windows 11 güncel iso, windows 11 nasıl indirilir, windows 11 indir, windows 11 wallpaper, windows 11 microsoft, windows 11 download

Microsoft, yeni nesil işletim sistemi ile birlikte yeni duvar kağıtları da sunuyor. Aslında Windows 11’de nasıl duvar kağıtları ile karşılaşabileceğimize dair daha önce bazı konseptler paylaşılmıştı ancak Windows 11’in ortaya çıkmasıyla birlikte bu konseptlerin gerçek duvar kağıtları ile tutarlı olmadığını görmüş olduk.

Jivo Chat Reklam

Microsoft, Windows 11’de masaüstü ve kilit ekranı için farklı duvar kağıdı seçenekleri sunmanın yanı sıra dokunmatik klavye için de bazı arka plan seçenekleri sunuyor. Böylece özellikle dokunmatik bir ekrana sahip olan 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlarda dokunmatik klavyeyi kullanmak çok daha ‘renkli’ hale gelebiliyor.

Windows 11, dokunmatik klavye için arka plan seçenekleri sunacak

Microsoft’un Windows 11 için tasarlamış olduğu tüm duvar kağıtlarını tam boyutlu olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Söz konusu dosyanın içinde Windows 11’in 4K çözünürlüklü resmi duvar kağıdının yanı sıra alternatif duvar kağıtları, dokunmatik klavye arka planları ve farklı Windows 11 temalarının duvar kağıtları da bulunuyor.

 

Kişisel Deneyimlemelerim

Windows 11’i Windows 10’a kıyasla tasarım farklılıkları ortaya çıkıyor. En bariz örnekleri indireceğiniz iso dosyasında ve kurulumu yaparken yaşayacaksınız. Kurulum esnasındaki farklılıklar nasıl bir tasarım ve arayüzün bizi beklediğini ortaya koyuyor. Ben sanal makine üzerine kurdum ve testlerimi burada gerçekleştirdim. Tasarım anlamında bana hoş gelen şey windows menüsü ve ikonlar oldu. Tabi buraya kadar okey ama bazı şeyler halen daha aynı kalmış gibi duruyor. Bilmiyorum belki developer sürümü olduğu için bunlar halen daha açılmış olmayabilir ama bu tarz değişiklikler tamamen olsa iyi olurdu.

Nedir Bu Değişmeyen Şeyler?

Bilgisayar aygıt yöneticisi, bilgisayar yöneticisi, paint, zoom, …. bunları ve daha bir çok özelliklerin değişmediğini indirip deneyeceğiniz isoda göreceksiniz. Kurulum yapmayı bilmeyenler için videoları çekip yükleyeceğim.

Windows 11 Özelliği:

 • Masaüstü Widget’ları
 • Windows tipi masaüstü menüsü
 •  Sürükle ve bırak özellikleri
 • 24 saat ve 12 saat formatına sahip Saat Widget’ı
 • Hava Durumu Widget’ı ve RAM bilgisi widget’ı
 • Değiştirilebilir masaüstü klasörleri ve Canlı Duvar Kağıtları ve Görev çubuğu simgeleri çıkarılabilir
 • Masaüstü Uygulaması Klasörleri ve yeni Klasörler oluşturma özellikleri mevcut Hava Durumu, Takvim ve Fotoğraflar döşemeleri Eklendi
 • Görev çubuğu Şeffaflığı seçeneği eklendi ve ayrıca Tema Uyumluluğunu Artırabilir
 • Masaüstü modunda Yerleşik Galeri Özelliği eklendi ve Fotoğraf Döşemesi değiştirilebilir ve Widget’lar
 • Bir uygulama listesi öğesinden uygulamaya uzun süre tıklayarak uygulamalarınızı başlatıcıdan gizleme olanağı sağlayın.
 • Ana ekranda sol bir kaydırma hareketiyle tüm uygulamalara erişebilirsiniz.
 • Uygulama, alfabe dizini araması kullanılarak ve arama seçeneğine uygulama adı yazılarak çok kolay bir şekilde aranabilir.
 • Tamamen ücretsizdir.
 • Başlat Menüsü – Şık Döşemelerde Android uygulaması

Windows 11 Çıkış Tarihi

Microsoft  ,  genel kullanıma sunulacak olan Windows 11’i 29 Ağustos 2020’de başlatmaya  hazır. İşletim sistemi, Windows  10 ve  Windows  7’de Güncelleme Merkezi aracılığıyla kullanıma sunulacaktır.

 

Windows 11 hakkında SSS

Soru 1: Windows 11 olacak mı?

Yanıt: Microsoft, masaüstü işletim sisteminin tamamen yeni ve farklı bir sürümünü birkaç yılda bir yayınlamak yerine, sonraki Windows sürümlerine Apple benzeri bir yaklaşım benimsiyor ve Cupertino tabanlı rakibinin OS X ile yaptığı gibi Windows 10’u standartlaştırıyor.

Soru 2: Windows 11’i beklemeli miyim?

Cevap: Hayır, çünkü microsoft yakın gelecekte herhangi bir Windows 11’i piyasaya sürmez, eğer Windows’un daha yeni bir sürümünü planlıyorlarsa, örneğin 11, 12 veya 13 vb., o zaman güncelleme alabilirsiniz, böylece daha yeni Windows sürümleri hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Soru 3:  Windows 10 desteği sona erdiğinde ne olur?

Cevap: Windows 10 Desteği Bittiğinde Ne Olacak? Genişletilmiş destek sona erdiğinde (veya belirli bir Windows 10 sürümü için destek sona erdiğinde), Windows’un bu sürümü fiilen ölmüş demektir.

Soru 4: Windows 11 ne zaman çıktı?

Cevap: Windows 11 ne zaman çıkıyor? Microsoft, genel kullanıma sunulacak olan Windows 11’i 29 Ağustos 2020’de başlatmaya hazır. İşletim sistemi, Windows 10 ve Windows 7’de Güncelleme Merkezi aracılığıyla kullanıma sunulacaktır.

Soru 5: Windows 11, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz olacak mı?

Cevap: Bu, Office 365 modeli gibi bir şeydir, bir istisna dışında, Windows 10 özellik güncellemeleri ücretsizdir ve abonelik yoktur. … Microsoft fikrini değiştirmediği sürece asla bir Windows 11 olmayacak. Yeni sürümlere Windows 10 sürümleri denir.

 

Windows 11 ISO İndirmek İçin Aşağıdaki Resme Tıklayın

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir