Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır ?
0

bitcoin hesabı nasıl açılır, bir bitcoin cüzdanı nasıl oluşturulur, bir bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin hesabı nasıl açılır ekşi, bitcoin hesabı nasıl açılır akbank, bitcoin hesabı nasıl açılır btc, bitcoin hesabı nasıl açılır 2021, bitcoin hesabı nasıl açılır 2020, vakıfbank bitcoin hesabı nasıl açılır, bankadan bitcoin hesabı nasıl açılır, btcturk bitcoin hesabı nasıl açılır, ziraat bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin almak, bitcoin alma siteleri, bitcoin almak caiz mi, bitcoin almak haram mı, bitcoin almak mantıklı mı, bitcoin almak yasal mı, bitcoin almalı mıyım, bitcoin almak caiz mi diyanet, bitcoin alma uygulaması, bitcoin almak ekşi

Kripto paralarını bir borsada tutmak hepsini kaybetmeniz için gerçek bir risk oluşturmaktadır çünkü bir borsa aracılığıyla satın aldığınız ve borsada tuttuğunuz kripto paralara teknik olarak sahip değilsinizdir. Borsalar banka gibi çalışırlar; kripto paralarınızı güvende tutacağına güvendiğiniz bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısıdır. Bununla birlike, borsaların her zaman kapanmaya veya saldırıya uğrama olasılığı vardır ki her iki durumda da para kaybedebilirsiniz.

Bir bütün olarak borsalar ve kripto paraları için dünya genelinde net bir regülasyon çerçeveleri oluşturulmamış durumda ve bu durum göz önüne alındığında kripto paralarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, kripto paralarınızın kontrolünün sizde olmasından geçmektedir.

Kripto paralarınıza gerçekten sahip olmanız demek kendi özel anahtarlarınızı kontrol edebiliyor olmanız anlamına gelir. Özel anahtarlarınızı kontrol etmenin ve yönetmenin tek yolu kendi cüzdanınıza sahip olmaktır. Geleneksel finansın aksine kripto paralar için hesap açılmaz, cüzdan oluşturulur.

Jivo Chat Reklam

Cüzdan oluşturmanın ilk adımı hangi kripto para için cüzdan açacağınıza karar vermenizdir. Her kripto para için farklı bir cüzdan edinmeniz gerekmektedir. En yaygın kullanılan Bitcoin cüzdanı Blockchain Wallet’tır. Cüzdan sağlayıcısının ismi Bitcoin’in temelini oluşturan teknolojiden gelmektedir.

Blockchain Wallet, kurulumu basit ve kripto para sahipliğinin güvenlik avantajlarını bir bütün olarak sunan yazılım cüzdanıdır. Bu kılavuz kendi Bitcoin cüzdanınızı açmanız başka bir deyişle Bitcoin hesabı açmanız için gereken adımları açıklayacaktır. Devam etmeden önce bir cüzdan ile ilişkili olan anahtar kelimeleri anlamanız için kısa kısa açıklayım.

Bitcoin Cüzdanıyla İlgili Bilmeniz Gereken 2 Şey

 • Public Key‘ler genel anlamda bizim kripto paralardaki adresimizi ifade eder. Örneğin siz herhangi bir kişiye para gönderecekseniz karşı tarafın Public Key‘ini bilmeniz gerekir veya aynı şekilde siz bir yerden para alacaksanız karşı tarafa Public Key‘inizi belirtmek durumundasınız. Diğer bir deyişle Public Key‘ler sizin benzeri olmayan hesap numaralarınız gibi düşünülebilir. Aynı Public Key birden fazla kişide olamaz; Her cüzdanın kendine özel bir Public Key numarası vardır. Bankacılık sistemi gibi düşündüğünüzde sizin hesap numaranızdır denilebilir. Bu bağlamda sizin de anlayacağınız üzere Public Keylerinizi başkalarıyla paylaşmanızda hiçbir sakınca yoktur.
 • Private Key‘ler ise size paralarınıza erişebilme yetkisi veren anahtarlardır; Public Key‘lerden farklı olarak bu numaraları hiçkimseyle paylaşmamanız gerekir. Birazdan bahsedeceğimiz farklı türdeki cüzdanların hepsinin ortak özelliği Private Key‘lerinizi gizli tutmaya çalışmalarıdır. Size özel olan Private Key‘in kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda hesabınızdaki tüm parayı kaybedebilirsiniz.

Bitcoin Alım Satım Platformları

 • BtcTurk
 • Paribu
 • Konim
 • Bitexen
 • Binance.com
 • Gobaba
 • Blockhain
 • Bitci

Her platform kendi içerisinde komisyon ile alım satım işlemi gerçekleştirmektedir. Dikkat etmenizde husus var.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur / Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

1. Adım: Blockchain.com’a gidin.

Bu noktada, Blockchain.com’u taklit ederek kimlik avı yapmak amacıyla oluşturulmuş birçok site bulunmaktadır. Bu sebeple sitenin kimliğini bir kontrol etmelisiniz. Önlem olarak, URL’yi incelemeli ve bunun orijinal site olduğunu doğrulamak için “Blockchain Luxembourg S.A.R.L [LU]” sertifikasının bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

2. Adım: Kayıt İşlemini Tamamlayın

Sitenin üst kısmında bulunan “Kayıt Ol” düğmesine tıklayın ve e-posta adresinizi ve güvenli bir şifre girerek yeni bir cüzdan oluşturun. Cüzdanınızın güvenilirliğini artırmak için uzun ve benzersiz bir şifre oluşturmalısınız.

bitcoin hesabı nasıl açılır, bir bitcoin cüzdanı nasıl oluşturulur, bir bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin hesabı nasıl açılır ekşi, bitcoin hesabı nasıl açılır akbank, bitcoin hesabı nasıl açılır btc, bitcoin hesabı nasıl açılır 2021, bitcoin hesabı nasıl açılır 2020, vakıfbank bitcoin hesabı nasıl açılır, bankadan bitcoin hesabı nasıl açılır, btcturk bitcoin hesabı nasıl açılır, ziraat bitcoin hesabı nasıl açılır, bitcoin almak, bitcoin alma siteleri, bitcoin almak caiz mi, bitcoin almak haram mı, bitcoin almak mantıklı mı, bitcoin almak yasal mı, bitcoin almalı mıyım, bitcoin almak caiz mi diyanet, bitcoin alma uygulaması, bitcoin almak ekşi

Şifrenizi unutma ihtimaline karşı akıllı telefonunuz dışında bir yere kalemle not alabilir ve bu notu güvenli bir yerde saklamanız faydanıza olacaktır. Kayıt işlemini tamamlamak için şartları okuduğunuzu ve anladığınızı seçimleyin ve “Wallet (Cüzdan) Oluştur”a tıklayın.

Kısa süre içinde cüzdanınız oluşturulacak ve hesabınıza yönlendirileceksiniz. Bu noktada bir onay e-postası alacaksınız. Mutlaka e-posta onayınızı tamamlayın.

3. Adım: Yedek Parola

Hesabınızı onayladıktan sonra kontrol panelinizin sol tarafındaki “Güvenlik Merkezi” sekmesine gidin ve “Yedek Parola” seçeneğine tıklayın. Bu Bitcoin cüzdanınızı korumanın ilk aşamasıdır.

Yedek parola, cüzdanınızdaki tüm özel anahtarları içerir. 12 sözcükten oluşan bu parolayı sırayla yazmalı ve çevrimdışı güvenli bir yerde saklamalısınız. Bu parola size (veya buna sahip olan kişiye) cüzdanı sıfırlamanın ve paraya erişim sağlamanın bir yolunu sunar. Şifrenizi unuttuğun veya hizmetimiz kullanılamaz olduğu takdirde bu sizin güvenlik ağınız olacaktır.

4. Adım: İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirin

“Güvenlik Merkezi”nden “İki Aşamalı Doğrulama” seçeneğini kullanarak cüzdanınızın güvenliğini artırabilirsiniz. Buradan bir Authenticator uygulaması, Yubikey veya SMS kodlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İki aşamalı doğrulama her oturum açma denemesinde tek seferlik bir şifre isteyerek cüzdanına yetkisiz erişimin önlenmesine yardımcı olur. Cüzdanını daha güvende tutmak için bu seçeneği etkinleştirmeniz önerilir.

5. Adım: Hepsi Bu Kadar!

Artık bir borsadan veya birisinden Bitcoin almak (ve hatta Ethereum (ETH), Stellar (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve Paxos Standard (PAX)) için bu cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

Cüzdanınıza Bitcoin transfer etmek veya kabul etmek için kontrol panelinizden “Talep” seçeneğine tıklayın ve gelen ekrandan “Bitcoin”i seçin ve “Adres” kısmını kopyalayıp karşı tarafla paylaşın ya da platformdaki ilgili alana yapıştırın. Kripto para talep ederken para birimine (BTC) ve adresin eksiksiz ve size ait olduğuna dikkat etmelisiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir