1. Anasayfa
 2. Genel

Facebook Domain Engeli Kaldırma

Facebook Domain Engeli Kaldırma
2

facebook domain engeli kaldırma, facebook topluluk kural ihlali, facebook domain doğrulama, facebook domain doğrulama nasıl yapılır, facebook domain verification wordpress, facebook domain hatası, facebook domain verification meta tag, facebook domain engeli kaldırma

 

Facebook domain engeli kaldırma işlemi nasıl yapılır? Günümüzün ciddi bir kısmını ayırdığımız sosyal medya bireysel kullanıcılar kadar kurumsal firmalar ve internet sitesi sahipleri içinde büyük önem taşıyor. Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bu platformlarda zaman zaman domain engellemesi yapılabiliyor. Bu olaya spam ismi veriliyor. Facebook spam engeli kaldırma konusu bir çok firma gelir kapısı haline getirmiş durumda olmasına rağmen bu problemin üstesinden kendi uğraşlarınızla kolaylıkla gelebilirsiniz.

Facebook engelenen url kaldırma yöntemlerine geçmeden mutlaka kurumsal sayfanızın hakkında kısmındaki tüm site linklerini kaldırmanız gerekmektedir. Bunun için yöneticisi olduğunuz ve domaininize ait linkleri paylaştığınız sayfanın hakkında kısmındaki linkleri engel kalkana kadar kaldırın.

 

Jivo Chat Reklam

İlgili içerik: Spam Trafik Nasıl Engellenir?

Facebook Domain Engeli Nasıl Kaldırılır?

 • Facebook site engeli kaldırma işlemine başlamadan önce business.facebook.com adresine girerek kurumsal bir işletme hesabı oluşturuyoruz. (Mevcut bir hesabınız varsa yeni oluşturmaya gerek yok.)
 • Hesabınıza giriş yapın ve gelen ekranda sağ üst köşede bulunan ‘İşletme Ayarları’ butonuna tıklayın.

facebook domain engeli kaldırma, facebook domain doğrulama, facebook domain doğrulama nasıl yapılır, facebook domain verification wordpress, facebook domain hatası, facebook domain verification meta tag, facebook domain engeli kaldırma

 

Facebook spam engeli kaldırma

Açılan ekranda ‘+Ekle’ butonuna tıklayın ve gelen ekranda domain bilgilerinizi yazarak işletme hesabına domaininizi kaydedin.

facebook domain engeli kaldırma, facebook domain doğrulama, facebook domain doğrulama nasıl yapılır, facebook domain verification wordpress, facebook domain hatası, facebook domain verification meta tag, facebook domain engeli kaldırma

Facebook site engeli kaldırma

Sayfa sahibi olduğunuzu başarıyla doğruladıktan sonra spama düşen domaininizle paylaşım yapmaya çalışın. Gönderiyi paylaştıktan sonra sitenin güvenli olmadığına dair bir ekran gelir. Burada sorun bildir kısmına tıklıyoruz ve sayfanın güvenli olduğuna dair yaklaşık 5-6 farklı profilden geri bildirim yapıyoruz.

Tüm bu işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptıktan en geç 1 hafta içerisinde Facebook site engeli kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu yöntemin dışında aşağıdaki bağlantıya giderek Facebook’a geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Facebook link engeli kaldırma geri bildirim yapmak için tıklayın!

Facebook domain engelinizin kaldırılıp kaldırılmadığını öğrenmek için de aşağıdaki bağlantıya giderek internet sitenizi taratın. Taramada spamdan çıkıp çıkmadığınız net bir şekilde görülmektedir.

Facebook spam kontrol

Buraya kadar tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız en erken iki, en geç yedi iş gününde facebook domain engeli kaldırma spamı kaldırabilirsiniz.

 

Kişisel Deneyimim Ne Oldu?

Yakın zamanda bana ait bir domaini daha önceden alıp değerlendiren biri Facebook üzerinde yaptığı paylaşımlardan ötürü mü artık neyden dolayı oldu bilemem ama o alan adı ile ilgili paylaşım yaptığım sırada sürekli olarak topluluk ihlali ettiği mesajını veriyordu. Bende birden fazla hesap ile Facebook üzerinden URL engeli kaldırma geri bildirimi isteğinde bulundum. Bunu birden fazla hesap ile aynı içerik, bazen İngilizce içerik ile defalarca geri bildirim attım.

Bu işlemi yaparken yaklaşık 15 gün aradan sonra yeniden denemeye karar verdim. Tabi korona süreci var uzun sürebilir ama bir engeli kaldırmak bu kadar zaman almamalı. Bıkmadım üşenmedim o URL adresini onaylatmak için yeniden attım. Bu işlem sonunda artık yavaş yavaş pes etme kararı almaya başlamıştım. Son bir kez daha denedim ve yaklaşık olarak 20 gün belki de 25 gün sonunda o URL adresi ile Facebook üzerinde paylaşımlarda bulunmaya başladım.

Size de tavsiyem facebook domain engeli kaldırma adresinden hem Türkçe hem de İngilizce olacak şekilde geri bildirimlerinizi defalarca ve farklı hesaplardan bir çok kez talepte bulunmanız yönünde olacaktır. Çünkü çözümü en iyi ve kısa veya uzun bir süreçte alabilirsiniz. Bazen sonuç olumsuz olabilir ama sayfanızdaki içerikler Facebook topluluk kural ihlali olarak bir içerik veya sakınca bulunmuyor ve paylaşımlarınızda bir problem yoksa aynı adımları yaparsanız mutlaka ama mutlaka sonuç alacaksınız bundan emin olabilirsiniz.

Sonuç olarak; Bu işlem sonunda Facebook sizin taleplerinizi okumuyor gibi görünebilir veya benim gibi artık bu işten bıkabilirsiniz ama her zaman çabalama sonucunda kazanan siz olabilirsiniz. Bu işlem süreci 1 ay da alabilir veya 3 gün de. Bu süreyi ben bilemem ama dediğim gibi benim yöntemim beni mutlak sonuca ulaştıran bir olay oldu. İşin sonunda artık URL paylaşımı yapabilir hale geldim. Umarım sizde bu makaleyi okuyup adımları uygular ve başarıya ulaşırsanız yorumlarda belirtirseniz mutlu olurum.

Beni takip etmeyi unutmayın sağlıcakla kalın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Makaleniz için teşekkür ederim üstadım. benimde böyle bir sorunum vardı ve şimdi sizden aldığım fikirleri uygulamaya başlayacağim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir