Samsung SM-T290 Google Hesap Bypass FRP ROM
2

Samsung SM-T290, Samsung Tab A 8 SM-T290, Samsung Tab A 8 SM-T295, Samsung Tab A 8 SM-T290 custom rom, Samsung Tab A 8 SM-T290 FRP, Samsung Tab A 8 SM-T290 Gmail Bypass, Samsung Tab A 8 SM-T290 Google Hesabı Kaldırma, Samsung Tab A 8 SM-T290 Google Account Bypass, Samsung Tab A 8 SM-T290 Google Hesabı, Samsung Tab A 8 SM-T290 Gmail Account Bypass, Samsung Tab A 8 SM-T290 Google Account, Samsung Tab A 8 SM-T290 ROM

Akıllı Cihazlar kategorisindeki Samsung SM-T290 cihazı için tüm dosyalar ücretli olarak verilmektedir. Bu rehber anlatım ile dosyaları satın aldıktan sonra tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu rehber anlatım bireyi cihazı sıfırlama veya cihazdaki sistemsel dosyaları silme teşviki taşımamaktadır. Bu rehberden doğacak tüm sorumluluk cihaz sahibine aittir.

Samsung SM-T290/SM-T295 Gerekli Dosyalar

Dosyaların ücretli olduğunu bildirmek isterim. Dosyaları indirmek için tek bağlantı verilmektedir ve bağlantı indirme sonrası silinmektedir. 9$ karşılığında dosyaları indirebilirsiniz. Ödeme bilgilerini ilettikten sonra dekont bilgilerinizi [email protected] mail adresine, WhatsApp ya da iletişim bölümündeki formu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz.

Ücret gönderimi sağlandıktan sonra tüm gerekli dosyalar satın alan alıcıya verilecektir. Bu rehber dışı kullanılan dosyalarda sorun teşkil etmesi halinde tüm sorumluluk yine cihazı sıfırlama yapacak kişiye aittir. Sorumlu olduğumuz tek şey dosyayı sorunsuz ve temiz halde teslim etmektir. Dosya boyutu yaklaşık 17GB’dır.

Aşağıdaki görseldeki gibi temiz bir dosyalama yapısına sahiptir.

Jivo Chat Reklam

Samsung SM-T290/SM-T295 Android 10/11 Kurulum

Samsung SM-T290 cihazımıza kuruluma başlamadan önce şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutmamız gerekmektedir. Bu işlem zorun değil ama yapmazsak olası bir şarj bitme problemi veya elektrik kesintisinde cihazın aniden kapanması kurulum sırasında yarıda kalabilir, cihazınızı yeniden aynı adımları baştan yapmanız gerekebilir veya cihazınız hiç bir şekilde açılmayabilir.

Bu ufak hatırlatmayı uygularsak sizin için en sağlıklı çözüm olacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan anlatıma geçebiliriz.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Biz öncelikle hangi Android sürümünü seçmeliyiz bunu bir kere düşünmemiz gerekiyor. Tercihinize bağlı olarak Android 10 veya Android 11 kurabilirsiniz. Ben bu kurulumu Android 10 yaparak gerçekleştireceğim. Aynı işlemleri diğer gelecek olan sürümler için de yapabilirsiniz.

Adım-1: Odin Mode

Samsung SM-T290 Cihazımız kapalı konumda iken ses açma (+) ve ses kısma (-) butonlarının her ikisine basılı tutarak bilgisayarımıza bağladığımız ara kablonun ucunu tabletimize takıyoruz ve Odin moduna geçmesini sağlıyoruz.

Odin Mode Görsel;

Samsung SM-T290

Bizi odin moda girmeden önce bir uyarı mesajı karşıladı bunu atlamak için ses açma (+) butonuna basarak işleme devam etmeliyiz.

Artık bizi odin mode ekranı karşılamış olacak bu işlemleri sağladığımıza göre Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımız Samsung SM-T290 cihaz için gerekli uygun driver ayarlamasını yapacak ve bağlantı sesi alacaksınız.

Biz bu yazımızda tüm işlemleri Microsoft’un en güncel işletim sistemi Windows 11 üzerinden anlatıyor olacağız.

Aygıt yöneticisi Samsung SM-T290 cihazın uygun driverını tanıyıp buldu. Şimdi bize gerekli olan Odin programını açmak ve işlemlere başlamak.

Adım-2: Odin Programı İşlemleri

Size verilen dosya içerisindeki Odin3_v3.13.1 sürümünü açalım ve portun tanımasını bekleyelim. Tanıma işlemi yapıldıktan sonra gerekli olan dosya seçimi olacak bunları seçelim ve işlemlere başlayalım.

Size verilen dosya içerisinde “BL, AP, CSC” harf kısaltmaları ile başlayan dosyalarını aşağıdaki hareketli görseldeki gibi seçelim ve sonraki adıma geçelim. Dileyen “CPdosyasını da seçebilir ama işlem için gerekli değil. O nedenle seçmedim. Dileyen Hareketli Görsel – 2‘yi inceleyebilir aynı işlemi yapabilirsiniz. Sorun çıkartmaz!

Hareketli Görsel – 1

Yeni sekmede incelemek için üzerine tıklayın!

Tümünü seçmek için aşağıdaki hareketli görseli inceleyin!

Hareketli Görsel – 2

Şimdi işlemi başlatalım ve bitene kadar bekleyelim. İşlem bittikten sonra “Start” butonuna basalım ve tablet kurulumu tamamlanıp cihaz yeniden başladıktan sonra bilgisayarımız ile bağlantısını sonlandırabiliriz.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Android sürüm yükseltmek bu kadar basit.

Samsung SM-T290

İşlemler tamamlandıktan sonra Odin üzerinde “Pass” yazısı çıktısı vermesi şart. Eğer “Fail” verirse işlem adımlarını düzgün yapmadınız demektir veya bağlantıda bir kopukluk olmuş olabilir. Yeniden bağlantı sağlandıktan sonra işlemleri ilk baştan tekrar etmeniz gerekmektedir.

Samsung Tab A8 SM-T290/SM-T295 FRP Gmail Bypass

Cihazımızı sıfırladık fakat desen şifresi ya da Gmail ile oturum açarak sıfırlama işleminin sonlanmasını mı talep ediyor? İşlem çok basit bir şekilde yapacağız sadece rehberdeki adımları sırasıyla uygulayın! Sonunda yeni ve güncel sürüme sahip sistemimizi yapılandırabiliriz.

Adım-1: Odin Mode ve Dosya Seçimi

Aşağıdaki hareketli görseldeki gibi dosyaları ilgili yerlerden seçelim.

İndirdiğiniz dosya içerisindeki “Gmail Bypass” klasörü içerisindeki ilgili dosyaları hareketli görseldeki gibi seçelim. Önemli olan husus “BL, AP ve CSC” dosyalarını seçmemizdir. Bu cihazı ilk öncelikle Global Çin sürümüne geçirecek. (Dil seçeneklerinde Türkçe bulunmuyor bu nedenle İngilizce yaparak işlemlere devam edelim.)

Bunu yapmak bir nevi cihazdaki dosyaları silmek ve yeni sistem kurmak gibi ama kök dosyalarını sileceği için bize Gmail hesabı zorunluluğunu ortadan kaldırmış olacak.

Adım-2: Sistem Açılması ve USB Debug Aktif Etme

Şimdi Global Çin sürümünü kurduk bu esnada cihazımızın kurulumunu yapmadan önce İngilizce dil seçeneğini seçip tüm işlemleri atlayıp bizi tabletin arayüzü karşıladı. Burada “Ayarlar” bölümüne gireceğiz ve ayarlarda kapalı olan Geliştirici (Developer) modunu aktif edeceğiz. Bunu nasıl yapacağız? Geri kalan tüm işlemleri yazılı anlatmaktansa aşağıdaki videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz.

 

Tüm bu yukarıdaki yazılı işlemleri okumak istemiyorsanız videolu anlatımı adım adım uygulayarak işlemleri başarıyla tamamlayabilirsiniz.

 

Yazıdan memnun kaldıysanız aşağıda bulunan emojilere tıklayarak tepki verebilir veya yorumlarda eksik, hatalı olduğum yerleri bildirebilir ya da güzel geri dönüş yorumlarınızı yazarak memnun edebilir ve destek sağlayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yazılım hakkında bildiklerini anlatan sıradan biri.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. aynı tablet için programlara ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir